lidl

in Kolejny dzień i nadal nie jestem bogaty

Zawracanie na trzy w Lidlu

Kupiłem w Lidlu 20 bułek i pomidora, ale najlepsze było dopiero przede mną. Jak już byłem prawie przy kasie, z radiowęzła powiedzieli, że zaraz otworzą kasę numer trzy i rozpoczęły się stałe elementy gry: roszada, zawracanie na trzy i bieg w tył. Od razu było widać, że zawodnicy mają to przećwiczone, jeden jegomość nawet zażartował, że ostatni będą pierwszymi i zacharczał jak młody warchlak.

Pozostali w milczeniu, krokiem śpieszącego się do kibla, podreptali do kasy numer trzy, tylko jedna kobieta nie zdążyła – przepuściłem ją, a co, stać mnie. Ta przede mną kupiła czerwone wino, a na oddzielną fakturę jakieś drobne artykuły spożywcze i zaczęła się zastanawiać jak zorganizować zakup 8 kurczaków, które miała w koszyku.

Najpierw wzięła jednego, przemyślała sprawę i na kolejną fakturę wzięła drugiego. W tym momencie nastąpiła długa pauza semantyczna, ja w tym czasie zrobiłem porządek na regale z batonikami, ktoś tam z tyłu szepnął, że zaczyna rozumieć seryjnych morderców, a facet za mną zaczął jakoś tak dyszeć i wzdychać, myślę sobie pewnie ma jakiś problem z płucami: panie, imbir tylko imbir.

Kobieta zdecydowała kolejne trzy kurczaki również kupić na fakturę, każdy na oddzielną. Jak już wziąłem się za rozwiązywanie sudoku postanowiła, że wszystkie pozostałe kurczaki też weźmie na fakturę, każdy osobno, a jakże. Zapłaciła i oddaliła się nie patrząc w naszą stronę.

Wreszcie przyszła moja kolej. Podchodzę i mówię do mojej ulubionej kasjerki: jak zdrówko? No u mnie też dobrze, pani mi nabije te 20 bułek, ale każdą na oddzielny paragon… no tak sobie wymarzyłem. Zrobiło się cicho. Ten astmatyk za mną chyba nie podzielał mojego entuzjazmu, dostał jakiegoś ataku, zrobił się czerwony i zaczął się pienić, mówię mu: panie, imbir tylko imbir, a ten zamiast podziękować, rzucił się na mnie. Musiałem się bronić.


W wyniku tego zdarzenia straciłem pomidora i dwie bułki i ja teraz chciałbym wiedzieć czy mi zwrócą $ za poniesione straty.

fot. Kristian Bjornard / flikr

Napisz komentarz!

Comment

  • Related Content by Tag